Almanya'da Üniversite Ücretleri Almanyada Yaşam Fiyatları

Almanyadan karelerAlmanya'da üniversite fiyatları genelde standart tarife ücretleri kapsamında ortalama 300 € olarak uygulanır. Sadece bazı eyaletlerde ilave olarak 500 € sabit harç fiyatları eklenir.

 
Çoğu eyalet ve üniversitelerde ücretler 220 € - 375  € arası değişmektedir.

Euro para birimiMBA programlarının fiyatları Almanya'da 1.000 € ile 8.000 € aralığındadır.

      ► Almanya'da özel üniversite fiyatları aylık 500 € ile 1.200 € aralığındadır.

      ► Devlet üniversite fiyatları  6 aylık sadece 200 € ile 375 € aralığındadır.

Devlet üniversitesi okumak için 6 ayda bir ödenen söz konusu ücretlerin dışında aylık sadece 670 € yaşam maliyeti oluşmakta. Aylık kira, sigorta, yeme içme ve ulaşım ücretleri buna dahildir. Ulaşım ücreti üniversiteye ödenen harç ücretleri içinden karşılandığından ekstra bir harçama oluşmamaktadır; ulaşım öğrenciler için üniversitenin bulunduğu il ve belirli eyalet sınırlarında ücretsizdir. Sağlık sigortası fiyatları ise 30 € ile 70 € arasında değişmekte.

Alman eğitim haritasıKonaklama Ücretleri:

Üniversite yurtlarında konaklama fiyatları 170 € - 250 €, öğrenci evlerinde 200 € - 350 € arasındadır. Yaşam giderini en çok bu tip konaklama opsiyonları etkilediğinden eğitim ücretleri dahil toplamda 600 € ile 700 € arasında bir öğrencinin aylık gideri olur. 
Banka bloke heasp açtırma konusunda da ULC Yurtdışı Eğitim Danışmanlıktan destek alabilirsiniz.

 

Almanya'da Üniversite Okuyabilir miyim?

kabul kriteri

Tercih Sizde... Kılavuz Tabloda ... 

Almanya Kültür Bakanlığı ve Üniversite Yerleştirme Merkezi
(Almanya'nın YÖK dengi kurumu) tarafından belirlenen ve Türkiye'den yapılan başvularda tüm üniversiteler tarafından kıstas olarak kullanılan Puan Cetvelinin >>Türkçe<< karşılığını hazırladık.

 Yandaki üniversite yerleştirme "Puan Tablosu" sayesinde mevcut öğrenci statünüze göre Almanya'da yerleşebileceğiniz üniversite kabul pozisyonunuzu şimdiden ölçebilirsiniz.

 Almanya'da Üniversite amaçlı dil ve üniversite başvuru takip işlemleriniz hakkında ULC Danışmanlıktan profesyonel destek..

Türkiye'de Kazan ►►► Almanya'da Oku..