Avusturya'da Danışmanlık

Viyana Üniversitesi için ULC'ye Nasıl Başvurabilirim?

A. Bire bir destek için - ofisimizde:

 1. Telefonla size uygun olan bir zaman dilimi için randevu alırsınız veya mesai saatleri içinde ofise gelirsiniz. Tüm işlemleriniz, belgeleriniz hazır ise ilk oturumda başlatılabilir.
 2. Sizinle ikinci toplantımız, eğitim başvuru işlemleri sonuçlandıktan sonra dosyanızın hazırlanması amacıyla vize öncesinde yapılır. Bu aşamada aşağıda açıklanan seçeneklerden belirlediğiniz servisimiz devreye girer. Elbette sorularınız olduğunda her zaman bize dönüş yapabilirsiniz.

B. İstanbul'a uzak mısınız? Seyahat zamanınızdan tasarruf etmek istiyorsanız - uzaktan:

 1. Telefonla başvuru formu istersiniz veya web sitemizde  'online başvuru' formunu doldurursunuz.
 2. Eğitim başvuru evraklarını, kargo yoluyla bize ulaştırırsınız.
 3. Eğitim başvuru süreciniz, ödemeyle birlikte başlar.
Danışmanlık Hizmet Tarifeleri:

Profi Paket Üniversite başvurusu + vize danışmanlık ⇒ sadece  750,- € Full Servis Seçenekleriniz Şöyle:

Konfor Paket - 1200 €
Üniversite başvurusu + vize danışmanlık + konaklama ayarlama ve ikamet izin belgesi - vize için gerekli
(Yurt kaytıt ücreti, oluşan havale ve kargo vs. masrafları içinde)

VIP - 1.450 €
Üniversite başvurusu + vize danışmanlık + konaklama ayarlama ve ikamet izin belgesi (vize için gerekli) + havalimanı karşılama + oryantasyon + yasal ikamet kaydı, sigorta ve okul kayıt takip ve rehberlik işlemleri

VIP Paketinde ilk oryantasyon haricinde ilave olarak şehri ve Viyana'da yaşamı tanıma amaçlı şehir turu düzenlenir ve eğitim hakkında bilgilendirme süreci devam eder. Tüm resmi işlemlerde refakat edilir.

1 yıl boyunca ihtiyaç duydukça eğitimle ilgili her konuda destek almaya devam ediyorsunuz. İstediğiniz daha farklı bir program varsa, bize yazın
veya telefonla talebinizi bildirin, memnuniyetle yardımcı olalım!

Adım Adım Viyana Üniversitesi Başvuru Süreci ►►► ULC Danışmanlık Hizmetleri

 1. Avusturya'da, Viyana üniversitesi veya diğer (Viyana Teknik, Ekonomi, Tıp Üniversitesi vb.) üniversitelerinde okumak istediğiniz programla ilgili ULC eğitim danışmanınızla siz bilgilendirilme, uygunluğunuzun analizi ve prosedürlerin yerine getirilmesiyle ilgili ön görüşme yaparsınız
 2. Okuyabileceğiniz ve karar verdiğiniz programla ilgili başvurunuz Almanca olarak ilgili üiversiteye ulaştırılmak üzere danışmanınız tarafından profesyonel ve seri şekilde gerçekleştirilir.
 3. Elden teslim edilmesini istediğiniz evraklarla ilgili bize vereceğiniz vekaletle, işlemleriniz Viyana temsilcimiz tarafından günü birlik takip ve kontrol edilir.
 4. Vize aşamasında belgelenmesi gerekli olan ve pratikte sizin de ihtiyaç duyacağınız konaklama organizasyonu ULC tarafından gerçekleştirilir. Belediye'den düzenlenen ikamet izin belgesi sizi için en seri şekilde ULC Türkiye ofisimiz veya tercihinize göre kendi adresinize ulaştırılır.
 5. Çıkan sonuçlar, üniversite kabul, ders veya kurs başlangıç tarihleri, adresler vb. bilgiler rapor halinde size zamanında 'saat gibi otomatik olarak' bildirilir, gerekli evraklarınız ULC büromuza ulaşır ulaşmaz veya tercihinize göre kendi adresinizden teslim alır almaz sizinle ofisimizde veya tercihinize göre telefon görüşmesi ile vize başvurusu hakkında görüşme yapılır.
 6. Vize danışmanlığı kapsamında gerekli vize başvuru dosyası sizinle birlikte prosedürlere uygun olarak hazırlanır. Vize başvurunuzu 'eksik evrak kaygısı' yaşamadan elinizdeki eğitim belgeleri ile rahatça gerçekleştirebilirsiniz.
 7. Vizeniz çıktıktan sonra eğitiminizin başlayacağı tarihe yakın Viyana'ya uçmanız gereken tarih size tekrar hatırlatılır. Bu aşamada Viyana'daki ULC danışmanlık servisimiz devreye girer, uçuş ve karşılanma planlamanız yapılır.
 8. Uçuş aşamasında organizeli bir seyahat planlaması çerçevesinde havaalanından dakik olarak karşılanırsınız ve talimatınız doğrultusunda sizin için hazırlanmış bulunan konaklama yerinize ulaştırılmak üzere ULC Viyana temsilcimiz size refakat eder.
 9. Avusturyaya vardığınız günden itibaren resmi işlemleriniz için gerekli ikamet, sigorta kaydı gibi işlemlerinizi ekibimiz rehberliğinde yerinde görerek ve öğrenerek yaparsınız, ve en önemlisi..;
 10. 3 günlük oryantasyon ve önceden belirleyip vereceğiniz talimat doğrultusunda (üniversite başlangıcına kadar devam edecek olan - dil eğitimi formaliteleri dahil) 1 yıllık danışmanlığınız hizmetinizde.. 
  Viyana Üniversitesi Danışmanlık için şimdi arayın  0212- 258 36 39 veya direkt  YAZIN!