Frankfurt'ta Almanca

Frankfurt'ta Almanca Kursu

Yaklaşık 650.000 nüfusa sahip Frankfurt, Main Nehri kıyısında kurulmuştur ve Avrupa’nın ekonomi ve döviz merkezidir. Önceleri çok önemli bir iç liman ve ticaret merkezi olan Frankfurt, şimdi Londra’dan sonra Avrupa’nın en büyük finans merkezi haline gelmiştir. Çoğu kişi için Frankfurt gökdelenler şehridir. Bu nedenle Frankfurt’a halk arasında Mainhatten de denilir. Almanya'nın 5. büyük kentidir. Yakından baktığınızda bu şehrin resmedilmeye değer ve restore edilmiş şehir merkezindeki evleri ile oldukça çekici bir metropol olduğunu görürsünüz.

Dünyanın en önemli fuarlarının düzenlendiği Frankfurt'a her yil milyonlarca insan kitap fuarı, uluslararası araba fuarı gibi amaçlarla gelmektedir.

Uluslar arası özelliği ile yerel güzellikleri bir arada tutan Frankfurt'ta şehir yapısı ve doğal mekanlar harika bir uyumlukuk içerisinde kendini göstermektedir. 

Nehir kıyısındaki eşsiz ‘museum Mile’ uzun yürüyüş alanı, kokteyl barları ve bahçe restoranları ile sizleri lezzetli yerel yiyecek ve içeceklerin keyfini çıkarmaya davet eder. Orada tarihi meydan Römer’i ve caddenin karşısında Alman Demokrasisinin beşiği Paulskirche’i bulacaksınız. Bütün bunlar Frankfurt’un gökdelenlerinin ve banka binalarının ortasındadır. 

 

Almanca Tandem'de Öğrenilir..

 

Metropol kentin sakin ve nezih bir yerleşim yerinde bulunan Tandem dil okulu, 1981 yılından beri dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerine Almanca öğretmektedir. Frankfurt'un en büyük dil okullarının başında gelir. Kalite standardı yüksek, sayısız öğrencinin başarı istatistiğiyle referansı güçlü, çeşitli kültür organizasyonlarıyla dil öğretiminde yaşayarak öğrenme prensibine sahip, öğrenmeyi zevkli kılan tüm unsurları profesyonel uygulayan ve uzun süreli akademik Almanca dil eğitim programını en ekonomik fiyat tarifesiyle sunan bölgenin tek dil okulu.

Her seviyede her zaman kurs mevcut olup temel seviye (başlangıç) ise her ay başlamaktadır. Üniversite dil yeterliği için TestDaF hazırlık kurslarının yanı sıra Tandem TestDaf sınavını da yapmaktadır.

Konaklama seçenekleri öğrenci evi apart ve aile yanı olmak üzere uygun fiyat tarifeleriyle zevkinize uygun opsiyonlarda bulunmakta. Aileler genellikle çalışan ve yalnız yaşayan Alman aileleridir. Kira bedeli 340 €

Kurs Tipi:
Kompakt Plus - Haftalık 20 saat (sabah veya öğleden sonra)
Kombi 40 - Haftalık 40 saat (sabah ve öğleden sonra)

 

 

Kurs Fiyatı: 

6 aylık akademik dönem 1.740 €   
9 aylık akademik dönem 2.710 €  www.tandem-frankfurt.de

ÜCRETSİZ VİZE Danışmanlık.   ONLINE İşlem KAYIT FORMU

Tandem'de Almanca eğitim süresi ve seviye tanımları:   

 

Almanca Dil Okulu Sprachcaffe

Sprachcaffe/Language PLUS dil okuluDünya çapındaki dil okullarının yönetim ofisi burada olup, Sachsenhausen diye bilinen ve Frankfurt’un seçkin yerlerinden birindedir. 

Harika alış veriş olanakları, süslü butikler, kafelerin bulunduğu oldukça şık ve zengin bir bölgededir. Okulda öğrencilerin ders aralarında dinlenebileceği bir kafe-bar ve teras bulunmaktadır. 

Genel Almanca, yoğun kurs, DSH hazırlık programı, İş Almancası diğer okullarda olduğu gibi konaklama servisleri ve sosyal aktiviteler.. 

Kurs Fiyatları

Kurs süresi 8 hafta 12 hafta24 hafta 
Kurs fiyatı - yalnız kurs 1.000 € 1.360 € 2.350 €